Milli Park işletmesinin fiyatları tepki çekti: 2 şezlong 1 şemsiye 200 TL

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı içindeki plaj, lokanta ve büfe işletmecilerinin uyguladığı fahiş fiyat politikası, tatili için bölgeye gelenlerin tepkisini çekti.

Milli Park işletmesinin fiyatları tepki çekti: 2 şezlong 1 şemsiye 200 TL

Kuşadası Güzelçamlı mahallesinde bulunan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı içindeki plaj, lokanta ve büfe işletmecilerinin uyguladığı fahiş fiyat politikası, bayram tatili için bölgeye gelenlerin tepkisini çekti.

Milli parktaki plajların belirli bölümü halkın ücretsiz kullanımına sunulurken, diğer bölümü ise işletmecilere ayrıldı. Halka ücretsiz hizmet veren bölümdeki yoğunluk nedeniyle işletmelerin bulunduğu plajlara yönelen tatilciler, şezlong ve şemsiye için talep edilen fiyatları yüksek buldu.

Fiyatlara tepkilerini sosyal medyadan dile getiren tatilcilerin, mesajlarında, Dilek Yarımadası Milli Parkı gibi doğa harikası bir yerde halkın bu tür hizmetlerden daha ucuza faydalanması gerektiğini vurgularken, “Bu kadar da olmaz! 2 şezlong 1 şemsiye 200 TL. Yazıktır, günahtır” ifadelerine yer verdikleri görüldü.

Kuşadası’ndaki tatilciler, Milli Park’taki plajlarda yoğunluk ve fiyat politikası nedeniyle ilçedeki diğer belediye plajlarını tercih etti.