MHP'li Belediye Başkanı'na cinayet dosyasında 'delilleri karartma' suçundan verilen ceza onandı

Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi de MHP'li Belediye Başkanı Recep Aydın’a verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını onadı. Cinayetin faili olarak yargılanan Yeter Çakır’a ‘kasten öldürme’ suçundan verilen 15 yıl hapis cezası da onandı.

MHP'li Belediye Başkanı'na cinayet dosyasında 'delilleri karartma' suçundan verilen ceza onandı

Fatih Öztürk’ün, Çeltikçi ilçesinde 2013’te kaybolduktan sonra 2016’da, Bucak’ın Kocaaliler köyündeki ormanda çürümüş cesedinin bulunmasıyla ilgili Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerden Yeter Çakır, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, Recep Aydın ile diğerleri, adli kontrolle serbest kalmıştı.

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde mayıs ayında görülen davada; hâlâ belediye başkanlığı görevini sürdüren Recep Aydın, ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçlarından 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aydın’ın avukatı, dosyayı Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı. 1’inci Ceza Dairesi de Recep Aydın’a verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını onadı. Olayın faili olarak yargılanan Yeter Çakır’a ‘kasten öldürme’ suçundan verilen 15 yıl hapis cezası da onandı