MHP'li Belediye Başkanı Recep Aydın'ın cinayet işlediği iddia edildi

Sanık Yeter Çakır, baskı ve tehdit altında olduğu için ilk ifadesinde Öztürk’ü kendisinin öldürdüğünü söylediğini fakat asıl cinayeti MHP'li Aydın’ın işlediğini iddia etti.

MHP'li Belediye Başkanı Recep Aydın'ın cinayet işlediği iddia edildi

2013 yılında öldürülen Fatih Öztürk cinayetinde, sanık Yeter Çakır baskı ve tehdit altında olduğunu belirttiği ilk ifadesinde Öztürk’ü kendisinin öldürdüğünü söylediğini fakat asıl cinayeti MHP’li Belediye Başkanı Recep Aydın’ın işlediğini iddia etti.

Burdur’un Çeltikçi ilçesinde MHP’li Belediye Başkanı Recep Aydın’a 2013 yılında öldürülen 26 yaşındaki Fatih Öztürk cinayetine karıştığı gerekçesiyle ‘Suç delillerini yok etme’, ‘gizleme veya değiştirme’ suçunu işlediği için 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek‘in haberine göre, ‘kasten öldürme’ suçundan 15 yıl hapis cezası verilen sanık Yeter Çakır, baskı ve tehdit altında olduğu için ilk ifadesinde Öztürk’ü kendisinin öldürdüğünü söylediğini fakat asıl cinayeti Aydın’ın işlediğini iddia etti.

Öztürk’ün cesedi 2016’da Kocaaliler köyünde ormanlık alanda çürümüş halde bulunmuştu. MHP’li Aydın’ın da aralarında bulunduğu 7 şüpheli gözaltına alınmıştı. Serbest bırakılan Aydın’ın da aralarında bulunduğu 5 kişiye dava açıldı.

“ÖZTÜRK’Ü ÖLDÜREN AYDIN’DIR”

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3 gün önce görülen davada sanık Çakır, “Recep Aydın, diğer sanık Mümin Ölmez’e makam şoförlüğü ve ihale vaatlerinde bulunan kişidir. Aydın ile ilgili deliller araştırılmamıştır. Aydın’ın tutuklanmasını talep eden savcı sonradan fikir değiştirip sadece delilleri gizlemeden ceza almasını talep etti. Ben hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. İlk ifademi baskı ve tehdit altında verdim. Öztürk’ü öldüren Aydın’dır” diye konuştu.

Öztürk’ün bir yakını ise “Adalete en çok aç olduğumuz bugünlerde geride bıraktığı acılı ailesinin acısına bin kat acı ekliyorlar. Geride acılı bir aile ve adaletten bir o kadar uzak mahkeme kararı” ifadelerini kullandı.