Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbullulara turuncu kodlu uyarı

Marmara'da etkili olan yağışların daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. Yarın günün ilk saatlerinden itibaren İstanbul ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Meteoroloji, oluşabilecek olumsuzluklara karşı İstanbul için 'turuncu kodlu' uyarı verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbullulara turuncu kodlu uyarı

Marmara’da etkili olan yağışların daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. Yarın günün ilk saatlerinden itibaren İstanbul ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Meteoroloji, oluşabilecek olumsuzluklara karşı İstanbul için ‘turuncu kodlu’ uyarı verdi.

Meteoroloji yurdun kuzeyi için sağanak yağış uyarısı verirken iç bölgelerde de sıcaklıkların normal değerlerin 1-3 derece altına düşeceğini açıkladı.

Ayrıca MGM yaptığı uyarıda Karadeniz’de fırtına beklendiğini de duyurdu. Ayrıca yağışlı havanın perşembe gününden sonra yurdu terk edeceği de belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu Sakarya il geneli ile İstanbul ve Kocaeli’nin güney ilçelerinin, Batı Karadeniz, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.