Menteşe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'öğretmenler günü mevlidi'

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım'da öğretmenleri 'öğretmenler günü mevlidi'ne çağırdı.

Menteşe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 'öğretmenler günü mevlidi'

BirGün’den Berkay Sağol’un haberine göre, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle öğretmenleri Şeyh Camiisi’nde okunacak mevlide çağırdığı ortaya çıktı. Okul idarecilerine gönderilen mesajda, “Değerli Müdürlerim, bugün saat 15.00’te Şeyh Camiisi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mevlidi şerif okunacaktır. Tüm idarecilerimize ve öğretmenlerimize duyurulması ve katılım sağlanması hususunda gereğini rica ederim” denildi.

Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran davete tepki göstererek, halkın öğretmenleri olduklarını söyledi. Savran, “Bu çağrı uzun süredir devam eden eğitim aracılığıyla inşa edilmeye çalışılan yeni rejimin en görünür halidir. Artık sadece yazılı metinlerde, yasalarda yer alan laikliğin, laik eğitim ilkesinin tamamen yok sayılmasıdır. Öğretmenlere, eğitim emekçilerine yönelik yaratılmaya çalışılan kuşatmanın, baskının zora dayalı bir aygıta dönüşerek dayatılmasıdır. İnşa edilmeye çalışılan bu yeni rejimi yaşama geçirmeye çalışanlar öğretmenlerin, eğitim emekçilerinin yerinin okullar değil, camiler, ibadethaneler olduğu bir rejimi dayatmaktadır” dedi.

Savran, Öğretmenlerin üzerinde yaratılan baskı ve kuşatmanın devam ettirildiği her adımın ortak geleceği hedef aldığını belirtti.