Mehmet Ağar'dan Mehmet Eymür'e 'kokain ameliyatı' yanıtı

Mehmet Ağar, hakkında Mehmet Eymür'ün dile getirdiği "Burun ameliyatı oldu, kokain çekenlerde olan birşey” iddiası üzerine konuştu.

Mehmet Ağar'dan Mehmet Eymür'e 'kokain ameliyatı' yanıtı

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, eski MİT’çi Mehmet Eymür’ün kendisiyle ilgili ortaya attığı iddialar üzerine T24′den Tolga Şardan’ın aracılığıyla “açıklama” yaptı.

“Mehmet Ağar’a, tedavi olduğu sağlık kampında telefonla ulaştım” diyen Tolga Şardan, “Geçtiğimiz aylarda sıkıntılı bir prostat ameliyatı geçirdiğini yakın çevresinden duymuştum. Bir-iki cümlelik sohbetin ardından doğrudan konuya girdim. Eymür’ün iddialarını ve hakkındaki diğer iddiaları hatırlattım bir kez daha.” dediği yazısına şöyle devam etti:

“Kesinlikle yanıt vermeyeceğini, konuşmak istemediğini belirtti. Sağlık sorunu bulunduğunu ve tedavi gördüğünü söyledi. Zamanı geldiğinde, konuşmak gerekirse söyleyecekleri olabileceğini anlattı.

Ağar, Eymür’ün iddialarının doğru olup olmadığını konuşmaya bile gerek olmadığını söyledi. “Eğer söyledikleri doğru olsaydı; MİT Müsteşarı olarak emekli olurdu” cümlesini kurdu.”

Şardan’ın aktardığına göre Eymür’ün “Burun ameliyatı oldu, kokain çekenlerde olan birşey” açıklamasına da yanıt veren Ağar “Yıllar önce Çapa’da olduğum burun ameliyatı. Burnumun içinde kemik parçası vardı. Deviasyon dedikleri. Ameliyatlarım devletin kayıtlarındadır” cevabını vermekle yetindi.