Medeni kanun düşmanı Edizer, Gergerlioğlu ve Demirtaş'ı hedef aldı: İslam hükümlerine göre muamele edilseydi, hiçbiri yaşamıyor olurdu

Medeni kanun düşmanı tarikatçı Ali Edizer, bu kez Gergerlioğlu ve Demirtaş'ı hedef alarak, "İslam hükümlerine göre muamele edilseydi, hiçbiri yaşamıyor olurdu" dedi.

Medeni kanun düşmanı Edizer, Gergerlioğlu ve Demirtaş'ı hedef aldı: İslam hükümlerine göre muamele edilseydi, hiçbiri yaşamıyor olurdu

“İkinci eş alın” çağrısında bulunarak, Medeni Kanun’u hedef gösteren sosyal medya paylaşımları nedeniyle GATA başhekim yardımcılığı görevinden alınan tarikatçı Ali Edizer, bu kez HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef aldı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Menzilci Ali Edizer, Gergerlioğlu ve Demirtaş için “İslam hükümlerine göre muamele edilseydi, hiçbiri yaşamıyor olurdu” ifadelerini kullandı.

Edizer, Salih Gergerlioğlu’nun babasının ayakkabıları giydirilmeden gözaltına alınarak evden apar topar alındığına dair mesajını alıntılayarak, “Bak çocuk. Bu kez doğru söylüyorsun inşallah. Yoksa boş yere mutlu olacağım, lâyık olduğu muameleyi yaptılar diye” ifadelerini kullandı.

Edizer paylaşımlarına şöyle devam etti:

“En kısa zamanda Gergerli, Selo, Melo gibi terör örgütü mensuplarının kendilerine lâyık ‘üniformalı’ fotoğraflarının kamuoyu ile paylaşılmasını bekliyoruz. Turuncu, zebra, pembe, mor ya da kendi fikirlerini temsilen rengarenk (LPG) üniformaları ile. Ama bir an önce.

Teröre ve teröriste arka çıkmanın hükmünü merak edenler!

Şu Âyet-i Kerîmenin tefsirine bir bakın:

Allah ve resulüne karşı savaşanların ve yeryüzünde düzeni bozmaya çalışanların cezası öldürülmeleri yahut asılmaları veya el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu onların dünyadaki rüsvaylığıdır. Âhirette ise onlar için büyük bir azap vardır (el-Mâide 5/33)”