Mansur Yavaş'ı suçlayan Necmettin Kesgin'e verilen ‘müstehcen çocuk görüntüsü bulundurma' cezası kesinleşti

Yerel seçimler sürecinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'a suçlamalar yönelten Necmettin Kesgin'e verilen ‘müstehcen çocuk görüntüsü bulundurma' cezası istinaf mahkemesinde reddedilerek kesinleşti.

Mansur Yavaş'ı suçlayan Necmettin Kesgin'e verilen ‘müstehcen çocuk görüntüsü bulundurma' cezası kesinleşti

Yerel seçimler öncesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelttiği suçlamalarla gündeme gelen Necmettin Kesgin’in istinaf başvurusu reddedildi. Kesgin’in ‘müstehcen çocuk görüntüsü bulundurmak’tan aldığı 3 yıl hapis ve bin gün adli para cezası kesinleşti.

28 Nisan’da oy birliği ile alınan kararda, “Yapılan incelemede vicdani kanının oluştuğu, duruşma sürecini yansıtan tutanaklar, belgeler ve gerekçe içeriğine göre yapılan incelemede; atılı eylemin sanık tarafından işlendiği ve doğru olarak nitelendirildiği, kanunda öngörülen suç tipine uyduğu, cezayı artırıcı ve azaltıcı sebeplerin nitelik ve derecesinin dosyaya uygun olarak takdir edildiği anlaşılmış, incelenen dosyaya göre verilen hükümde bir isabetsizlik bulunmadığından sanık müdafinin istinaf talepleri yerinde görülmemiş olmakla istinaf başvurusunun esastan reddine karar verildi” denildi.