Kuran Kursu'nda bir çocuk intihar süsü verilerek öldürülmek istendi

Muş'ta bulunan Karşıyaka Kuran Kursu'nda 12 yaşındaki M.H.Y. intihar süsü verilerek öldürülmek istendi. Tuvalet kapısının koluna kemeriyle asılı olarak bulunan M.H.Y. hastaneye kaldırılırken, aile çocuklarının intihar etmediğine dikkat çekti.

Kuran Kursu'nda bir çocuk intihar süsü verilerek öldürülmek istendi

Cemaat ve tarikat öğrenci yurtları ile kuran kurslarında çocuklara yönelik cinsel istismar saldırılarının ardından Muş Merkez Karşıyaka Kuran Kursu’nda 12 yaşındaki bir çocuk intihar süsü verilerek öldürülmek istendi.

3 Temmuz günü 12 yaşındaki M.H.Y. isimli çocuk kemeriyle tuvalet kapısının koluna asılmış bir şekilde bulundu. Muş Merkez Karşıyaka Kuran Kursu’nda yaşanan olayın ardından Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuğun duran kalbi çalıştırılarak Elazığ’da özel bir hastaneye sevk edildi. Halen komada olan çocuğun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

ÇOCUĞUN BOYU İLE KAPI KOLU ARASINDA ÇOK FARK VAR

Diyarbakır’da yaşayan aile, kendilerine gelen telefon üzerine Muş’a gittiklerini ve çocuklarının kemerle tuvalet kapısına kendisini astığının söylendiğini aktardı. Bilinci kapalı bir şekilde Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuklarının intihar ettiğine inanmadıklarını söyleyen aile, “Çocuğun boyu ile kapı kolu arasında çok fark var. Kapı kolu yüksekliği 1 metre bile değil. O kemerin payı da var. Otursanız bile yere değersiniz. Bu yüzden bu olay bize şüpheli geliyor” dedi.

DOKTORLAR İNTİHAR İDDİASINI ŞÜPHELİ BULDU

Muş’taki yetkililerle görüştüklerini söyleyen aile, doktorların da olayın şüpheli olduğuna dikkat çektiğini belirtti. Aile, “Doktorlara sorduğumda ‘Bir çocuk suya atlarsa, balkondan atlarsa bir intihar şekli olur. Çünkü bu ani yapılan bir şey’ dediler. Ama çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli. Doktorlara da şüpheli geldi” ifadesini kullandı.

SORUMLULAR YARGILANSIN

“Bu çocuklara sahip çıkılması lazım” diyen aile, “Çocuğumuzu kursa atıp sahip çıkmamamız bizim de eksiğimizdir. Böyle bir duruma geleceğini bilseydik zaten göndermezdik. Elazığ’da da ifade aldılar bizden. Kuran kursu yetkililerinin de ifadelerini almışlar. Şu an soruşturma devam ediyor. Ne olduğunun açığa çıkmasını istiyoruz. Herhangi bir ihmal varsa ya da bir suç varsa bu açığa çıksın, sorumlular yargılansın istiyoruz” dedi.