Kulis bilgisi sızdı: Temmuzda da yasaklar devam...

Gazeteci Işık, paylaşımında "Konuştuğum kabine üyelerindeki genel eğilim haziran sonu yasakları önce gece 12’ye uzatmak ve pazarı açmak, ardından da ağustos ayında tamamen kaldırmak." ifadelerini kullandı.

Kulis bilgisi sızdı: Temmuzda da yasaklar devam...

AKP’nin açıkladığı kademeli normalleşmede önümüzdeki günlerde bazı yasakların kalkması beklenilirken, gözler 21 Haziran’da yapılması planlanan Kabine Toplantısı’na çevildi. Söz konusu kısıtlamalara dair bugün bir kulis bilgisi sızdı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, kişisel sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin edindiği bilgileri paylaştı. Işık, temmuz ayında da bazı yasakların devam edeceğini açıkladı.

Işık, “Konuştuğum kabine üyelerindeki genel eğilim haziran sonu yasakları önce gece 12’ye uzatmak ve pazarı açmak, ardından da ağustos ayında tamamen kaldırmak. Kararın son hali Bakanlar Kurulu’daki değerlendirmede netleşecek ama görünen o ki temmuzda da yasaklar -bir şekilde- devam…” diye yazdı.

Öte yandan Işık, “Aşılamada belli bir noktaya geldikten sonra Sağlık Bakanlığı ve Kültür-Turizm Bakanlığı özellikle sonbaharda kapalı mekanlara girmek isteyenlere bir takım kriterler (aşı ya da hastalık geçirmiş olmak gibi…) belirlemek üzere çalışıyor. Detaylara ulaşıp teyid edince yazacağım” ifadelerini kullandı.

Candaş Tolga Işık’ın paylaşımı şöyle: