KONDA Genel Müdürü, AKP'de Erdoğan sonrasına hazırlanan ismi açıkladı

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP'de Erdoğan sonrasına hazırlanan isimle ilgili açıklamalarda bulundu.

KONDA Genel Müdürü, AKP'de Erdoğan sonrasına hazırlanan ismi açıkladı

İktidar ve muhalefet bloğunda yaşanan değişmeleri yorumlayan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AKP’de Erdoğan sonrası için öne çıkan ismi de açıkladı.

Ağırdır, iktidar ve muhalefetin ittifak arayışlarını, Cumhur İttifakı’nın hedef gösteren dilini, siyasetteki arayışları ve Kongre binası baskını sonrası ABD’de yaşananların Türkiye için anlamını Murat Sabuncu’ya değerlendirdi.

t24‘ün aktardığına göre Ağırdır, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atamasının ardından öğrencilerin yaptığı eyleme verilen tepkilere ilişkin de açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hem CHP’yi hedef göstermesi hem de öğrencileri ‘terörist’ ilan etmesiyle ilgili Erdoğan’dan daha sert bir tavır alıp almadığının sorulması üzerine “Erdoğan’a karşı el yükseltiyor” söyleminin gerçekçi olmadığını belirten Ağırdır, Soylu’nun iktidardaki zihni koalisyonun güç merkezi olarak görüldüğünü ifade etti.

SOYLU, ERDOĞAN SONRASINA HAZIRLANIYOR

“Aktör bazında bir üçüncü ortak gibi bir hayali olduğunu sanmıyorum” diyen Ağırdır, “Ben Soylu’nun, Tayyip Erdoğan sonrası bir anda iktidar gücüne oynadığını düşünüyorum. Tayyip Bey’le veya AK Parti ile masaya eşit oturmak gibi bir stratejisi olduğunu sanmıyorum” dedi.