Komünistlerden gerici Ebubekir Sifil'e yanıt: Bu memleketi ve çocuklarımızı yobazlara bırakmayacağız!

Gerici Doç. Dr. Ebubekir Sifil Ebubekir Sifil'in, ''Derste öğretmen ve öğrenci yerde oturacak. Kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olacak'' açıklamalarına TKH'den tepki geldi.

Komünistlerden gerici Ebubekir Sifil'e yanıt: Bu memleketi ve çocuklarımızı yobazlara bırakmayacağız!

Deve idrarı içmenin şifalı olduğunu söyleyen ilahiyatçı Ebubekir Sifil’in bir profesörün ‘ideal eğitim sistemi’ tarifinde “erkeklerin de kızların da başları kapalı olmalı” şeklindeki gerici açıklamalarına ilişkin olarak Türkiye Komünist Hareketi (TKH), ”Beyin yakan bu ibretlik ifadeler, cehaletin ve yobazlığın sınırı olmadığını da göstermiştir. Bu memleketi ve çocuklarımızı yobazlara bırakmayacağız!” açıklamasında bulundu.

TKH tarafından yayımlanan açıklamanın tamamı şu şekilde: 

”Daha önce muhalif gazetecilerin cenazelerinin camilere alınmaması gibi ırkçı ve faşist düşüncelerini dile getirmekten çekinmeyen Yalova Üniversitesi’nde çalışan Doç. Dr. Ebubekir Sifil şimdi de ‘beyin yakan’ bir açıklamayla yobazlığın ve cehaletin sınırı olmadığını göstermiştir:

“Derste öğretmen ve öğrenci yerde oturacak. Kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olacak. Erkeklerin de kızların da başları kapalı olacak. Araştırmalarımız bize gösterdi ki insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır. Ders böyle yapılmalı.”

“Beyin yakan” bu ibretlik ifadeler, cehaletin ve yobazlığın sınırı olmadığını da göstermiştir!

Bu memleketi ve çocuklarımızı yobazlara bırakmayacağız!”