Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Sen kimi affediyorsun, sonuna kadar götür

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na açtığı 17 davadan vazgeçmesine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Sen kimi affediyorsun, sonuna kadar götür

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davayı geri çektiği açıklanmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, bu yönde yapılan haberler üzerine bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesapları üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“Şahıs çıkmış, “Kılıçdaroğlu’nu affediyorum” söylemiyle, açtığı 17 davayı güya “Geri çekiyorum” mesajı vermiş. Şimdi bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmeniz zamanı.

2011’den bu güne kadar, Şahıs tarafından bana açılan dava sayısı 44’tür. Bu davalardan 21 tanesi nihai olarak sonuçlanmıştır. Diğer davaları devam etmektedir. Nihai sonuçlanan 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır.

Aleyhime sonuçlanan 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir.

Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…”