Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. Darbecinin kardeşini büyükelçi yapmadın mı?

Erdoğan'ın “Amiraller CHP’li” iddiasına yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. Darbecinin kardeşini büyükelçi yapmadın mı?" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. Darbecinin kardeşini büyükelçi yapmadın mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve iktidara yakın medyanın, Montrö bildirisine imza atan emekli amirallerin akrabalarının CHP’li olduğuna dair iddiasına, “251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi?” yanıtını verdi.

Emekli amirallerin bildirisinin merkezinde CHP’nin olduğunu iddia eden Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında,  “Çok açık net söylüyorum, şu anda bu emekli generallerin merkezinde CHP’nin kendisi vardır. 104’ün içinde CHP üyesi olanlar vardır” demişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yandaş medyanın bildiriye imza atan amirallerin akrabalarının CHP’li olduğuna dair iddiasına, Twitter hesabından yayınladığı bir video ile yanıt verdi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde rol alan Mehmet Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli’nin Lahey Büyükelçisi olarak atanmasını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, iddialara şöyle yanıt verdi:

“Neymiş efendim, bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, gelinleri, damatları, görümceleri Cumhuriyet Halk Partiliymiş. Şu zekaya bak Allah aşkına. Bu aklı size kim veriyor? Eğer sen, darbeci akrabası arıyorsan, ben sana söyleyeyim. 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi? Siz şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. İstiyorsan, gel şehit ailelerine bir soralım bakalım, ne diyecekler?”