Kayyum'dan çöp yalanı

Van'ın Erciş ilçesine bağlı Koçköprü mahallesinde yaşayan yurttaşlar, belediyenin çöpleri toplamaması üzerine CİMER'e şikayette bulundu. Yapılan şikayete cevap veren kayyum belediye başkanının yalan beyanda bulunduğu ortaya çıktı.

Kayyum'dan çöp yalanı

Çöplerin toplanmaması üzerine kayyımı CİMER’e şikayet eden Koçköprü mahallesi halkının dilekçesine verilen cevapta, Erciş’e 20 kilometre uzaklıktaki mahallenin mesafesi 80 kilometre olarak gösterdi.

Erciş’e bağlı Koçköprü mahallesinde yaşayan yurttaşlar mahalledeki çöpleri haftalık olarak alınmaması nedeniyle kayyımı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) dilekçe yazarak şikayet etti.

Yapılan şikayete cevap veren kayyım yardımcısı, Erciş’e 20 kilometre uzaklıktaki köyü 80 kilometre olarak gösterdi.

YALAN BEYAN VERDİ

Kayyum tarafından verilen cevapta, “Adı geçen mahallemizin ilçemize uzaklığı gidiş geliş olarak 80 kilometre bir mesafededir. Başkanlığımız bünyesinde yeterli sayıda araç bulunamadığından dolayı Belediyemiz uzak olan mahallerimiz bir plan doğrultusunda temizlendiğinden, mahallerimize sıra iki ayda bir gelmektedir. Bundandır ki Koçköprü mahallesinin çöpleri iki ayda bir alınmaktadır” denildi