Kaymakamlıktan patlama açıklaması

Pendik Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "Metro inşaatında kullanılan patlayıcılardan artan kısmının kontrollü olarak imha edildiği sırada boş kapsüllerin patladığı" söylendi.

Kaymakamlıktan patlama açıklaması

Pendik Kaynarca’da bulunan metro inşaatında patlama meydana geldi. Patlamanın şantiyede inşaat çalışmaları sırasında kullanılan dinamitlerin kontrolsüz şekilde patlatılmasıyla meydana geldiği iddia edildi. Pendik Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Metro inşaatında kullanılan patlayıcılardan artan kısmının kontrollü olarak imha edildiği sırada boş kapsüllerin patladığı” söylendi.

İstanbul Pendik’te bulunan bir metro inşaatında şiddetli patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle çevredeki binaların camları paramparça oldu, çevredeki bazı yurttaşların da yaralandığı öğrenildi.

Pendik Kaynarca’da bulunan metro inşaatında saat 20.00 sıralarında iddiaya göre, dinamit patlaması meydana geldi.

Şiddetli patlama nedeniyle çevredeki binaların camları paramparça oldu. Tuzla buz olan camların isabet etmesiyle çevrede bulunan bazı yurttaşların hafif yaralandığı öğrenildi.

Patlamayla birlikte büyük paniğe kapılan yurttaşların sokaklara çıkarak olan biteni korkuyla izledi. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 

Pendik Kaymakamlığı’ndan metro inşaatındaki patlamaya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Bugün saat 19.40 sıralarında ilçemizin Kaynarca Mahallesi Tevfik İleri Caddesi üzerinde bulunan İBB Metro İstasyonu İnşaatında patlama ihbarı alınmıştır. Olay yerine ivedilikle güvenlik, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilerek, gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır. Alınan ilk bilgilere göre; Metro inşaatında kullanılan patlayıcılardan artan kısmının kontrollü olarak imha edildiği sırada boş kapsüllerin patladığı, patlama nedeniyle Tevfik İleri Caddesindeki bazı işyeri ve meskenlerde cam kırılmaları, yoldan geçen araçlarda maddi hasar oluştuğu, şantiyede çalışan bir işçimizin hafif şekilde yaralandığı ve tedavisinin olay yerinde yapıldığı, Olay mahalli dışında bir vatandaşın fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı anlaşılmıştır. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır”