Katar'a götürülen işçilerin maaşları gasp edildi: Sesimize ses olun!

Mavi Hilal İnşaat bünyesinde Katar'da çalışan işçiler, ödenmeyen ücretleri ve kölelik koşullarında çalıştırılmalarına karşı İYİ-SEN aracılığıyla seslerini duyurdu.

Katar'a götürülen işçilerin maaşları gasp edildi: Sesimize ses olun!

Türkiye’den Katar’a çalışmak için giden inşaat işçileri, bünyesi altında çalıştıkları şirketler tarafından karşı karşıya bırakıldıkları çeşitli hak gasplarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

İşçilerin maruz bırakıldığı hak gaspından bulunanların son örneklerinden biri Katar’da Türkiye kökenli Mavi Hilal İnşaat isimli şirket oldu.

Sözkonusu şirketle Katar’a giden ve Katar’da ülkenin savunma bakanlığına ait bir inşaatın yapımında çalıştığı belirtilen işçilerin ücretleri aylardır ödenmiyor. İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İYİ-SEN) aracılığıyla seslerini duyuran işçiler, “Bizleri buralara birçok vaatlerle getiren Muzaffer Yalçın, Hakan Boyacıoğlu ve Gökhan Boyacıoğlu, geldiğimiz günden beri kölelik koşullarında çalıştırıp yetmezmiş gibi en doğal hakkımız olan ücretleri de zamanında ödemeyip bizleri burada esir tutmaya çalışıyor. Uzun zamandır görüştüklerimiz hiçbir sonuç vermedi. Firma yetkililerine sizlerin aracılığıyla sesleniyoruz. Buradan emeğimizin karşılığını almadan geri dönmeyeceğiz” dedi.

Tüm yetkilileri ve emekten, işçiden yana olan herkesi konuyla ilgili duyarlı olmaya çağıran işçiler, açıklamalarını “Sesimize ses olun!” diyerek tamamladı.