Kargo çalışanın soğuk nedeniyle ayağında yanıklar oluştu

Bir kargo şirketinde şoför olan Hanifi Olgun'un araç kullanırken ayakları dondu.

Kargo çalışanın soğuk nedeniyle ayağında yanıklar oluştu

Bir kargo şirketinde şoför olan Hanifi Olgun’un araç kullanırken ayakları dondu.

Erzurum’da bir kargo şirketinde çalışan Hanifi Olgun, Iğdır’dan Ağrı üzerinden Erzurum’a döndü. Olgun yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:

“Kargoda kamyon şoförü olarak çalışıyorum. Iğdır’a ilaç götürdüm. Doğubayazıt ilçesi ve Ağrı üzerinden Erzurum’a gelirken hava çok soğuktu. Özellikle Ağrı Dağı eteklerinden geçerken kamyonun içindeki sıcaklık eksi 35’i gösteriyordu. Kaloriferi sonuna kadar açtım ama hiç fayda etmedi. Camlarda bir parmak kalınlığında buz vardı. Ayaklarımın üşüdüğünü hissettim ama bunun normal olduğunu sandım. Bir an evvel Erzurum’a gelmek için durmadım. Eve geldiğimde üşüyen ayaklarım nedeniyle kamyondan inemedim. Çocuklarımı telefonla arayıp yardım istedim. Beni kamyondan indirip, eve götürdüler. Eşime ayaklarımı hissetmediğimi söyledim. Botlarımı çıkardığımda patladığını gördüm. Hemen hastaneye geldik. Doktorlar ayaklarımın yandığını söyleyerek yanık merkezinde tedaviye aldılar. 20 senedir şoförüm. Çok soğuklar gördüm ama böyle bir şey ne yaşadım ne de duydum”

Soğukta uzun süre kalması nedeniyle ayaklarında soğuma bağlı ikinci ve üçüncü derecede yanıklar olan Olgun’un erken müdahale nedeniyle şimdilik cerrahi müdahaleye ihtiyacı olmadığını belirtildi.