Kara Harp Okulu Dekanı'dan yangın isyanı: Bir helikopteri bir uçağı 6 gün boyunca uyarılarımıza rağmen vermediler

Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanı Prof. Dr. Gültekin Yıldız, yaşananlara isyan etti. Gültekin Yıldız, "Bir helikopteri bir uçağı 6 gün boyunca meteorolojik uyarılarımıza rağmen vermeyip bize fırtınada karadan yangın savunması yaptıranlar, evimizi de gönül verdiğimiz çevremizi de yaktılar." dedi.

Kara Harp Okulu Dekanı'dan yangın isyanı: Bir helikopteri bir uçağı 6 gün boyunca uyarılarımıza rağmen vermediler

Memlekette pek çok farklı noktada başlayan orman yangınları, AKP iktidarının yangınlara müdahale etmekteki basiretsizliğine dair eleştiriler devam ediyor.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanı Prof. Dr. Gültekin Yıldız, yaşananlara isyan etti.

 

Prof. Dr. Yıldız, “Bir helikopteri bir uçağı 6 gün boyunca meteorolojik uyarılarımıza rağmen vermeyip bize fırtınada karadan yangın savunması yaptıranlar, evimizi de gönül verdiğimiz çevremizi de yaktılar. Canımız sağ sadece, cehennemden çıktık…” ifadelerini kullandı.

 

 

Türkiye, orman yangınlarıyla mücadelesine 9 gündür devam ediyor. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre, 5 Ağustos 01.00 itibarıyla 6 ilde toplamda 15 yangın sürüyor. Şu ana kadar çıkan 187 yangından 172’si ise kontrol altına alındı. 28 Temmuz’dan beri süren yangınlarda Muğla’da 1, Antalya’da 7 olmak üzere toplamda 8 kişi hayatını kaybetti.