Kahvehane işletmecisi, maddi sıkıntılar nedeniyle hayatına son verdi

İzmir'in Buca ilçesinde uzun yıllardır kahvehane işletmecisi olan 50 yaşındaki Erdal Şenözpak ekonomik sıkıntıları nedeniyle yaşamına son verdi.

Kahvehane işletmecisi, maddi sıkıntılar nedeniyle hayatına son verdi

İzmir’in Buca ilçesinde uzun yıllardır kahvehane işletmecisi olan 50 yaşındaki Erdal Şenözpak ekonomik sıkıntıları nedeniyle yaşamına son verdi.

İzmir’de geçtiğimiz Mart ayında biriken borçlarını ödeyemediği için intihar eden 59 yaşındaki kahveci esnafı Nuri Çengeloğlu’nun ardından bir acı haber daha geldi. Pandemiyle birlikte iş yapamayan ve borçları olduğu öğrenilen 50 yaşındaki kahvehane işletmecisi Erdal Şenözpak ekonomik sıkıntılar nedeniyle işyerinde yaşamına son verdi.

Olay yerinde hayatını kaybeden Şenözpak’ın cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

“DAYANACAK GÜCÜM KALMADI”

Olayın ardından Şenözpak’ın iş yeri olan Umut Kırathanesi’ne giden İzmir Kahvehaneciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, “Yeter artık” diye feryat etti. Kırdı, “Kahvehaneci esnafımız maddi sıkıntılar yüzünden intihar ediyor. Bu kardeşimiz İzmir’deki ikinci kayıp oldu. Bir canımız daha gitti. Yeter artık, devlet kahvehaneci esnafına yardım etsin. Bu intiharlar son bulsun” dedi.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde geçtiğimiz 24 Mart’ta 30 yıllık kahvehane işletmecisi Nuri Çengeloğlu da biriken borçları nedeniyle intihar etmişti. Çengeloğlu, yaşamına son vermeden önce sosyal medya hesabından “Ölümümden kimse sorumlu değil artık dayanacak gücüm kalmadı, kamunun dikkatine sevenlerimi üzdüm herkes hakkını helal etsin benim sonum böyleymiş” mesajını paylaşmıştı.

Mersin’de de yaklaşık 10 yıldır kiraladığı küçük bir dükkanında kokoreççilik yapan 48 yaşındaki 1 çocuk babası Murat Gümüş geçinemediği için intihar etti.