Kabine toplantısı başladı

Toplantının en önemli gündem maddesini 22 Haziran sonrasında uygulanacak yeni kademeli normalleşme takvimi oluşturuyor.

Kabine toplantısı başladı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın programındaki yoğunluk nedeniyle ertelenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi saat 15.30’da başladı. Erdoğan, toplantının ardından açıklamalarda bulunacak.

Kabinede, Covid-19 ile mücadele, devam eden kısıtlamalar, aşı çalışmaları, turizm sektörüne ilişkin gelişmeler başta olmak üzere ülke gündemindeki konuların ele alınması bekleniyor. Aşılama hızı ve vaka düşüşüne göre açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması ile pazar günü ve hafta içi gece sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi en önemli gündem maddeleri.

Saray’da gerçekleştirilen toplantının en önemli gündem maddesini 22 Haziran sonrasında uygulanacak yeni kademeli normalleşme takvimi oluşturacak. İç ve dış gelişmelerin yanı sıra NATO Liderler Zirvesinin sonuçlarının değerlendirileceği toplantıda Erdoğan, yaptığı görüşmelerle ilgili kabineyi bilgilendirecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kapsamlı brifing vereceği toplantıda yeni kararların alınması bekleniyor.