İzmir Başsavcılığı'ndan HDP saldırısına ilişkin açıklama

Onur Gencer isimli şahıs tarafından HDP İzmir İl Binası'na yapılan saldırı ve parti çalışanı Deniz Poyraz'ın öldürülmesine ilişkin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama geldi.

İzmir Başsavcılığı'ndan HDP saldırısına ilişkin açıklama

HDP İl Başkanlığı’na düzenlenen silahlı saldırının ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Katil Onur Gencer’in kullandığı silahla birlikte yakalandığı vurgulanan açıklamada, “Olay tüm yönleriyle araştırılmakta,soruşturma titizlikle devam ettirilmektedir” denildi.

Başsavcılığın açıklaması şöyle:

“17/06/2021 tarihinde Halkların Demokrasi Partisi (HDP) İzmir İl Binasına silahlı bir kişi girerek parti binasındaki bir çalışanı silahla vurarak öldürdüğü bilgisinin alınması üzerine derhal soruşturma başlatılmıştır. Bu kapsamda iki Cumhuriyet Savcımızın ve bir Başsavcı Vekilimizin kolluğa verdiği talimatlar doğrultusunda soruşturmanın hızlı ve etkin bir şekilde yapılması sağlanmıştır.

Olay şüphelisi O.G. suçta kullanılan suç eşyası silahla beraber olay yerinde yakalanmıştır. Maktule D.P.’nin ölü muayene ve otopsi işlemlerinin yapılması talimatları verilmiş ve olay mahallindeki delillerin toplanması amacıyla olay mahalli güvenlik
altına alınmıştır. Olay tüm yönleriyle araştırılmakta olup soruşturma titizlikle ve etkin bir şekilde devam ettirilmektedir.”