İyi Parti'de 'amiral bildirisi' çatlağı

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, 104 emekli amiralin bildirisi için, "Bu bir zevzekliktir" derken, Aytun Çıray “Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum.” paylaşımını yaptı.

İyi Parti'de 'amiral bildirisi' çatlağı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, emekli amirallerin yayınladığı bildiriyi “zevzeklik” olarak değerlendirirken, Başdanışmanı Aytun Çıray, bildiri için “Altına imzamı atıyorum” paylaşımını yaptı.

Akşener, 104 emekli amiralin yayımladığı ‘Montrö’ ve ‘cübbeli amiral’ bildirisinin “darbeleri hatırlattığı”nı ifade etmişti.

AKŞENER, ‘ZEVZEKLİK’ DEDİ; AYTUN ÇIRAY, ‘İMZAMI ATIYORUM’

Emekli amirallerin canı sıkılarak, gece bildiri yayınladığını söyleyen Akşener, “Kişisel fikrimi söylüyorum; bu bir zevzekliktir, bu zevzekliklerden Türkiye çok çekti” dedi.

Söz konusu bildiriyle ilgili İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın paylaşımı ise dikkat çekti. Çıray, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Bir tabip teğmen olarak altına imzamı atıyorum.” ifadelerine yer verdi.

CİNİSLİ: TECRÜBELERİNİ AKTARMASINDAN RAHATSIZ OLAN…

İyi Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli de “İşini ehliyle yapmış, ununu elemiş eleğini asmış emekli devlet memurunun tecrübelerini aktarmasından rahatsız olan, korkan, bunu fırsata çevirmeye çalışan iktidar acizdir” ifadelerini kullandı.

“MESELE ‘TARİKATÇI AMİRAL'”

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Erozan ise “Mesele ‘Tarikatçı Amiral'” dedi.

Erozan’ın o paylaşımı şöyle:

“126 emekli Büyükelçi Montrö Sözleşmesi konusunda bundan üç gün önce bir bildiri yayınladığında iktidar ‘Monşer’lere kulak asmadı… 103 emekli Amirale kükremesinin sebebi demek ki Montrö Sözleşmesi olamaz… Mesele Deniz Harp Okulu mezunu bile olmayan ‘Tarikatçı Amiral’…”