İtalya'da genel grev hayatı durduracak: THY seferleri iptal etti

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, ulaşım, sağlık, eğitim ve itfaiye gibi çeşitli alanlarda çalışanlar bugün düşük ücretler ve yetersiz sosyal hakları protesto etmek için greve başladı. İtalya'da bugün gerçekleşmesi planlanan genel grev nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) bu ülkeye yapacağı bazı seferlerini iptal ettiklerini duyurdu.

İtalya'da genel grev hayatı durduracak: THY seferleri iptal etti

İtalya’daki çeşitli sendikaların çağrısıyla kamu ve özel sektör çalışanlarınca düzenlenen genel grev nedeniyle bazı hizmetlerin aksaması bekleniyor.

Tüm gün devam edecek grev çerçevesinde, raylı ulaşım hizmeti çalışanları yerel saatle 09.00’dan itibaren 24 saat boyunca, itfaiye çalışanları da 08.00 ile 14.00 saatleri arasında grevde olacak.

Roma’daki ulaşım tamamen etkilenecek

Başkent Roma’da hizmet veren ulaşım şirketi ATAC, grev nedeniyle şehirdeki tüm ulaşım ağının etkileneceğini açıkladı.

Roma’da sabah 08.30 itibarıyla hizmetin durduğu ulaşımda, akşam sadece 17.00 ile 20.00 arasında bazı hatlar çalışacak.

İtalyan devlet demir yolları şirketi Ferrovie dello Stato ise hızlı tren hatlarının düzenli olarak çalışacağını ancak bölgesel trenlerde sabah ve akşam belli saatlerde hizmet verilmek kaydıyla greve gidileceğini belirtti. Buna göre sabah 06.00 ile 09.00 arasında çalışan hatlarda akşam da sadece 18.00 ile 21.00 arasında hizmet verilecek.

Roma merkez tren istasyonu Termini ile Fiumicino Havalimanı arasındaki seferler grevden etkilenmeyecek. Bu hat üzerinde hızlı tren hizmeti veren bazı firmalar kısmi greve gitti.

Milano kentindeki ulaştırma şirketi ATM de otobüs ve trenlerin 08.45’ten 15.00’a kadar ve 18.00’den hizmet süresinin sonuna kadar grevde olacağını açıkladı.

THY resmi internet sitesinden yolculara yönelik yapılan duyuruda, grev nedeniyle İstanbul Havalimanı’ndan Roma, Bologna ve Milan, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Milan’a yapılacak bazı seferler karşılıklı olarak iptal edildiği açıklandı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İtalya’ya seyahat edecek yolcularımızın dikkatine, İtalya genelinde 26 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan grev nedeniyle, ilgili tarihte aşağıda belirtilen seferlerimiz karşılıklı olarak iptal edilmiş olup, uçuşunuza ait güncel durumu www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/ucus-durumu/ linki üzerinden kontrol edebilirsiniz” denildi.