İşte plaja helikopterle inen o şahıs...

Halk plajına helikopterle inen ismin kim olduğu ortaya çıktı... AKP döneminde aldığı ihaleler ise şaşırtmadı.

İşte plaja helikopterle inen o şahıs...

Halk plajına helikopterle inen ismin kim olduğu ortaya çıktı… AKP döneminde aldığı ihaleler ise şaşırtmadı.

Vatandaşların canını hiçe sayarak plaja inen helikopterin AKP döneminde aldığı ihalelerle adını duyduğumuz Ceyhan Saldanlı’ya ait olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medya bir plaja inen helikopterin görüntüsü sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Görüntülerde, plajda bulunan onlarca kişiye aldırış etmeden bir helikopterin plajın ortasına indiği görülüyordu.

Helikopterin içinde kim olduğu merak konusu olurken gerçekler kısa süre sonra ortaya çıktı. Aykırı’nın haberine göre; helikopter AKP döneminde aldığı ihalelerle adından söz ettiren enerji sektörünün patronlarından Ceyhan Saldanlı’ya aitti.

PARA BABALARINA HER YER PİST!

Bereket Enerji’nin sahibi olan Saldanlı, daha önce girmiş olduğu bir kamu ihalesini kazanmış olmasına rağmen yükümlülüklerini yerine getirmeyerek ihaleden çekilmişti. Bunun üzerine kamu ihalelerinden 6 ay men cezası almıştı.

Ancak ceza süresi dolmadan Gediz Enerji’yi bünyesine katarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Ceyhan Saldanlı’nın helikopteri çok sık kullandığı ve her yeri pist olarak kullandığı ortaya çıktı.

Daha önce de helikopter pisti bulunamadığı için bir hastanenin bahçesine inen Saldanlı, Fethiye’deki yazlığına da helikopterle gitmişti. O dönem bu ziyaretleri gazetelere haber olmuştu.

Saldanlı’nın yaptığ enerji yatırımları AKP döneminde katlanırken, Berat Albayrak’ın Saldanlı’nın şirketlerinin yapmış olduğu projelerin açılışlarına katılıp, kurdela kestiği ortaya çıktı.