İstanbul Sözleşmesi'nin feshinin iptali için Danıştay'a başvuruldu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “AKP'nin yaptığı tek iyi iş ne diye sorsanız İstanbul Sözleşmesi'ni söylerdik. 19 yıldır yaptıkları en iyi işten geri dönüyorlar” dedi.

İstanbul Sözleşmesi'nin feshinin iptali için Danıştay'a başvuruldu

CHP’den İstanbul Sözleşmesi’nin feshinin iptali için Danıştay’a başvuru geldi.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, İstanbul Sözleşmesi’nin feshi kararının iptali için Danıştay’a başvuru yaptı.

Özgür Özel, “AKP’nin yaptığı tek iyi iş ne diye sorsanız İstanbul Sözleşmesi’ni söylerdik. 19 yıldır yaptıkları en iyi işten geri dönüyorlar” ifadelerini kullandı.

İstanbul Sözleşmesi’nin feshi kararının iptali için hukukçu kökenli milletvekilleriyle birlikte bugün Danıştay’a giderek iptal davası açan Genel Başkan Yardımcısı Biçer Karaca ile Özgür Özel başvurunun ardından basın açıklaması yaptı.

CHP’li Özel, Danıştay’a başvurusunun ardından şu açıklamaları yaptı:

“20 Mart 2021 günü bir gece yarısı tek adamın iradesi ile ve tek başına attığı bir imza ile Türkiye’nin TBMM kararıyla taraf olduğu bir uluslararası anlaşmadan çekilme kararı bütün Türkiye’yi sarsmıştı. Bu karara karşı son derece haklı tepkiler yükseldi ve devam ediyor. Biz ilk günden beri bu alanda mücadele edeceğimizi söylemiştik. Bu güne kadar bunun bir Cumhurbaşkanlığı kararıyla şeklen yapılmasından dolayı Danıştay’a çok sayıda başvuru yapıldı.”