İşsiz milyonların kapısında beklediği İŞKUR'a 'çift maaşlı' atama

İŞKUR'a yeni yapılan atamayla, çift maaşlılar listesine yeni isimler eklendiği ortaya çıktı.

İşsiz milyonların kapısında beklediği İŞKUR'a 'çift maaşlı' atama

AKP döneminde bitmek bilmeyen çift maaş saltanatına her geçen gün yeni bir skandal ekleniyor. Resmi Gazete’de AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla atama kararları yayımlandı. Önemli yönetim kurulu üyeliklerine atananların kamuda halihazırda yöneticilik yaptıkları ortaya çıktı. Çift maaşlı isimler arasında vatandaşların iş bulma umuduyla başvurduğu İŞKUR yöneticisi de yer aldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ataması yapılan isimlerden Kutluhan Taşkın, 21 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı. Taşkın, önceki gün gece yarısı yayınlanan atama kararıyla da Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliği’ne de getirildi. Böylece Taşkın’ın koltuk sayısı ikiye ulaştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kamu Sermayeli Kuruluş Ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak görev yapan Erkan Tek ise işsizlik sorununa çözüm olması gereken Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı. Öte yandan İŞKUR Yönetim Kurulu’nun ayda en az dört kez toplanma zorunluluğu var. Çift görevli yönetim kurulu üyelerine her toplantıdan sonra ilave aylık ücret ödeniyor.