İşçilerin kaldığı konteynerda yangın çıktı

Alevlerin sardığı konteynırı gören işçiler kendilerini dışarı zor attı. İşçiler, itfaiye ekipleri olay yerine gelene kadar yanan konteynırı su bidonları ile söndürmeye çalıştı.

İşçilerin kaldığı konteynerda yangın çıktı

İstanbul Maltepe’de bir geri dönüşüm deposunda işçilerin kalmış olduğu konteyner kısmında yangın çıktı.

Yangın saat 23.00 sıralarında Yalı Mahallesi Eğitimciler Çıkmazı sokakta bulunan geri dönüşüm deposunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, depo içerisinde bulunan işçilerin kalmış olduğu konteynerde iddiaya göre elektrikli sobadan kaynaklı yangın çıktı.

Yangın birden büyüyerek tüm konteynırı sardı. O esnada içeride bulunan işçiler kendilerini dışarı zor atarak kurtuldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri olay yerine gelene kadar işçiler yanan konteynırı su bidonları ile söndürmeye çalıştı. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahalede ederek kontrol altına aldı.

Yangın esnasında arkadaşlarının içerde olduğunu söyleyen Şahin Ünal, “Soba yakmışlardı sanırım, soba düşünce buralar hep yandı. Arkadaşlarımızda içerdeydi çok korktuk” diye konuştu.