İş durmasın diye Cengiz'in şantiyesinde koronavirüse yakalanan işçilerin isimleri sisteme girilmiyor

Cengiz İnşaat’ın Maçka şantiyesindeki çalışma koşullarını gündeme taşıyan CHP'li Öztunç, şantiyede diğer işçiler temaslı sayılıp iş durmasın diye koronavirüs olan işçilerin isimlerinin sisteme girilmediğini aktardı.

İş durmasın diye Cengiz'in şantiyesinde koronavirüse yakalanan işçilerin isimleri sisteme girilmiyor

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, işçilerin pazar günleri de dahil olmak üzere 12 saat çalıştırıldığını ifade etti.

Öztunç’un paylaşımları şöyle:

”Bu görüntüler Cengiz İnşaatın Maçka şantiyesinden. Emekçiler 1 ay boyunca, 8 saat ücreti üzerinden, Pazar günleri dahil günde 12 saat çalışıyor. Ayda sadece 2 gün izin kullanıyorlar. Cengiz İnşaat sadece doğayı katletmekle kalmıyor, işçinin alın terini de sömürüyor.

Üstelik fotoğraftaki kardeşlerimiz sadece şantiyede kalanlar, bir bu kadar da evine gidip gelen var. Şantiyede kalanlar evine gitmek istediğinde seyahat yasağı var diye gidemiyor. Kovid olanların isimleri de sisteme girmiyormuş, diğer işçiler temaslı sayılıp iş durmasın diye.

Bu insanlar bu işsizlik döneminde evine ekmek götürmek için buna razı oluyor. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Siz nerede duracaksınız, ne zaman doyacaksınız?”