İran'dan İsrail'in tehditlerine yanıt

"Bunu siyonist rejim için değil tüm dünya için söylüyoruz. İran'ın savunma doktrininde nükleer silah üretmek, edinmek ya da kullanmak diye bir kategorimiz bulunmuyor."

İran'dan İsrail'in tehditlerine yanıt

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi’nin, Tahran’ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesinin ardından, İsrail’in tehdidine karşılık ‘herhangi bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa’yı vuracağı’ yanıtını verdi.

İran devlet televizyonunun verdiği habere göre, Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi’nin saldırı tehditlerine cevap verdi.

İsrail’in tehditlerini “psikolojik savaş” veya “yanılgı” olarak değerlendirdiklerini ifade eden Şikarçi, “Onların en küçük hatasında hem İran’a saldırı için hazırladıkları füze üslerini vururuz hem de mümkün olan en kısa sürede Hayfa ve Tel Aviv’i yerle bir ederiz.” yanıtını verdi.

İran’ın nükleer programının tamamen barışçıl olduğunu söyleyen Şikarçi, “Bunu siyonist rejim için değil tüm dünya için söylüyoruz. Hem Ayetullah Ali Hamaney’in fetvasında hem de İran’ın savunma doktrininde nükleer silah üretmek, edinmek ya da kullanmak diye bir kategorimiz bulunmuyor.” diye konuştu.Şikarçi, “İran’ı ve topraklarını etkin bir şekilde savunacak güce sahibiz.” ifadesini kullandı.