İnternet siteleri ile ilgili düzenleme gündemde

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Samsun'da katıldığı Gazeteciler Cemiyeti toplantısında internet siteleriyle ilgili düzenlemenin gündemde olduğunu açıkladı.

İnternet siteleri ile ilgili düzenleme gündemde

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ,  Samsun’da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti. Ziyareti sırasında son günlerde gündemde olan internet siteleri düzenlemesi ve uydu ücretleri ile alakalı açıklamalarda bulundu.

“SİTELER İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Yeni düzenlemeler için çalışmaların devam ettiğini dile getiren Hamza Dağ, “Siteler ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Henüz ete kemiğe bürünmüş değil ama çalışmaya bu anlamda başlanmış olması ve değişik mecralardan bu konu hakkında görevi olanlardan bilgileri aldık. Bir çerçeve içinde burada devam ediyoruz. Çünkü bu konu bir düzenlemeye ihtiyaç olan konu” dedi.

Dağ, “Türkiye’nin her ilinden bununla alakalı talep ve isteklerin geldiğini” öne sürerek, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu istekler doğrultusunda bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini biz de düşünüyoruz. Bir şekilde bu alanda teknik imkanlar elverdiği sürece bu mecrada çalışanların da diğer mecralarda çalışanlarla aynı hak ve yetkilerde olması, aynı gelir durumunu elde etmesi ve aynı hükümlülüklerin de bulunması önemi olacaktır. STK’lardan da yapmış olduğu çalışmaların ve istemiş oldukları çerçevenin bize iletilmesini, meclise iletilmesini, diğer kurumlara iletilmesini ifade ettik. Onlardan gelenler ve bizim kendi çalışmalarımızla inşallah önce bir komisyonda değerlendirmesini yapıyoruz. Daha sonra kabinedeki ilgili bakanlar ile görüşecek. Sonra da Meclis’te diğer gruplarla görüşülecek. Ondan sonra da Meclis’e intikalini sağlayacağız. Şu anda bu konuyla alakalı somut adım atmış durumdayız. Bir şekilde adımlara devam ediyoruz. Çalışmalar mecliste yürüyor. Biz de tanıtım ve medya başkanlığı olarak bu çalışmalara destek veriyoruz. Herkesin istediği dört dörtlük bir şeyi çıkartmak arzuluyoruz.”