İngiltere'de hastanede önünde yaşanan patlama olayının teröristler tarafından tertiplendiği açıklandı

İngiltere'de bir hastane önünde meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın terör olayı olduğunu açıklandı.

İngiltere'de hastanede önünde yaşanan patlama olayının teröristler tarafından tertiplendiği açıklandı

Bugün Liverpool’da bir hastane önünde meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın terör olayı olduğunu açıklandı. İngiliz emniyetinin terörle mücadele birimi ilgili açıklamayı yaparken olayla bağlantılı olduğu belirtilen 21, 26 ve 29 yaşlarındaki 3 erkeğin, Terörizm Yasası uyarınca gözaltına alındığını bildirdi.

Kuzeybatı Terörle Mücadele Polisi şefi Russ Jackson, düzenlediği basın toplantısında saldırının el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

Jackson, “Cihazın nasıl yapıldığını, olayın motivasyonunu ve başka birinin dahli olup olmadığını anlamak için soruşturmalar devam edecek” ifadelerini kullandı.

Sabah saatlerinde Liverpool Woman’s Hospital önündeki bir takside meydana gelen patlamada  1 kişi hayatını kaybetmiş, 1 kişi de yaralanmıştı.

Terörle Mücadele Polisi, olayla bağlantılı olduğu belirtilen 21, 26 ve 29 yaşlarındaki 3 erkeğin, Terörizm Yasası uyarınca gözaltına alındığını bildirmişti.