Komünistlerden AKP'nin 'çifte maaş'lılarına: Yağmacıları sırtımızdan atalım!

TKH tarafından yapılan açıklamada "Ülkeyi parsel parsel satan, devletin olanaklarını kendi çıkarları için kullanan, halk açlık ve yoksulluk içerisinde kıvranırken ikişer, üçer maaşı cebine atan zihniyetin kurduğu sistemin adı asalaklar düzeninden başka bir şey olamaz." denildi.

Komünistlerden AKP'nin 'çifte maaş'lılarına: Yağmacıları sırtımızdan atalım!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) AKP’li bürokratların çifter çifter maaşlara ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Ülkeyi parsel parsel satan, devletin olanaklarını kendi çıkarları için kullanan, halk açlık ve yoksulluk içerisinde kıvranırken ikişer, üçer maaşı cebine atan zihniyetin kurduğu sistemin adı asalaklar düzeninden başka bir şey olamayacağı vurgulanırken, “Gelin bu sömürücüleri, yağmacıları, yandaşlarını ve bedavacıları sırtımızdan atalım! Bu düzene mahkum değiliz!” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“AKP’li bürokratlara çifte maaş: Yağmacıları sırtımızdan atalım!

Geçtiğimiz hafta, İstanbul Borsası yönetim kurulu üyelerine huzur hakkı adı altında çekilen binlerce liralık maaş kıyağının ardından şimdi de AKP’li bürokratların çifte maaşları gündeme gelmiştir. AKP iktidarının elinden bir türlü yakası kurtulmayan Türk Telekom’un Yönetim Kurulu’ndaki isimler tam da bunun en büyük örneği olarak görülmektedir.

Dört tane Ulaştırma Bakan Yardımcısı ile Cumhurbaşkanı Danışmanları’ndan Yiğit Bulut devletten aldıkları maaşın dışında Türk Telekom yönetim kurulu üyesi oldukları için 33.849 (yazı ile otuz üç bin sekiz yüz kırk dokuz) TL maaş alacaklar.

Ülkeyi parsel parsel satan, devletin olanaklarını kendi çıkarları için kullanan, halk açlık ve yoksulluk içerisinde kıvranırken ikişer, üçer maaşı cebine atan zihniyetin kurduğu sistemin adı asalaklar düzeninden başka bir şey olamaz.

Gelin bu sömürücüleri, yağmacıları, yandaşlarını ve bedavacıları sırtımızdan atalım! Bu düzene mahkum değiliz!”

https://twitter.com/komunisthareket/status/1376930656534560768