İbrahim Kalın'dan Erkan Oğur'a yanıt: Söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Erkan Oğur'un sözlerine ilişkin "Söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm" açıklamasında bulundu.

İbrahim Kalın'dan Erkan Oğur'a yanıt: Söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın seslendirdiği türküde kopuz çaldığı için eleştirilen müzisyen Erkan Oğur’un “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir” açıklamasına Kalın’dan yanıt geldi.

Müzisyen Erkan Oğur, gelen eleştiriler üzerine çimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim.” açıklamasında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Erkan Oğur’u konuya ilişkin açıklamasına “İlk iki gün, Erkan Oğur Bey’i üzmelerine çok üzüldüm. Kendisini arayıp konuştum. Birlikte susmaya karar verdik. Fakat üçüncü gün -belki yanlış hatırlayarak- söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm” sözleriyle yanıt verdi.

Kalın’ın açıklaması şöyle:

“İlk iki gün Erkan Oğur Bey’i üzmelerine çok üzüldüm. Kendisini arayıp konuştum. ‘Bu pervasızca saldırılar sizi sakın mahzun etmesin’ dedim. Birlikte susmaya karar verdik.

Fakat üçüncü gün -belki yanlış hatırlayarak- söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm.

Keşke zorba saldırıların karanlık gölgesi, kendi irademiz ve muhabbetle paylaştığımız bu güzelliğin üzerine düşmeseydi. Canı sağ olsun. Herkes nasibinde ne varsa onu aldı.”