Heybeliada'daki orman yangını kontrol altına alındı

İstanbul Heybeliada'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı. İstanbul Valiliği, soğutma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Heybeliada'daki orman yangını kontrol altına alındı

İstanbul Heybeliada’da çıkan orman yangını kontrol altına alındı. İstanbul Valiliği, soğutma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

İstanbul Heybeliada’daki Kuleli Köşk mevkiinde çıkan yangın kontrol altında alındı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada havadan 1 uçak ve 4 helikopter, karadan 30 arazöz, 12 itfaiye aracı, 8 TOMA ile güvenlik ve itfaiye personelinin katıldığı söndürme çalışmalarının sona erdiği belirtildi. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

“Bugün saat 13.15’te Heybeliada Kuleli Köşk mevkiinde çıkan yangın, halkımızın gönüllü katılımı, güvenlik, itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekiplerince yapılan yoğun ve gayretli çalışmalar neticesinde saat 14.55 itibariyle kontrol altına alınmıştır. Yangın söndürme çalışmalarına; havadan 1 uçak ve 4 helikopter, karadan 30 arazöz, 12 itfaiye aracı, 8 TOMA ile 500’ün üzerinde Orman Bölge Müdürlüğü, güvenlik, itfaiye personeli ve yangın söndürme gönüllüsü katılmıştır.

Orman Bölge Müdürlüğü, Doğa ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalar Kaymakamlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Adalar Belediye Başkanlığı ve katkı sağlayan tüm kurumlarımızın personeli ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”