HES kodu nedeniyle İstanbulkart'ta tedarik sorunu: İBB ihaleye çıkıyor

İstanbul'da kamuya bağlı toplu taşımanın bel kemiğini oluşturan "İstanbulkart"ın tedarikinde HES kodu eşleşmesi nedeniyle sorunlar yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1,5 milyon İstanbulkart alımı için ihale açarak soruna çözüm üretecek.

HES kodu nedeniyle İstanbulkart'ta tedarik sorunu: İBB ihaleye çıkıyor

İstanbul’da kamuya bağlı toplu taşımanın bel kemiğini oluşturan “İstanbulkart”ın tedarikinde HES kodu eşleşmesi nedeniyle sorunlar yaşanıyor. Korona virüsü nedeniyle HES kodu eşleştirilmesi zorunlu olan İstanbulkart artık pek çok noktada satılamıyor. Okulların da açılmasıyla stoklar tükenirken, özellikle turistik ya da iş amacıyla kente gelenler sorun yaşıyor.

1.5 MİLYON KART İHALEYLE ALINACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1,5 milyon İstanbulkart alımı için ihale açarak soruna çözüm üretecek. BELBİM A.Ş.’nin düzenlediği ihale 1 Kasım’da yapılacak.

BELBİM Genel Müdürü Yücel Karadeniz, “Sağlık Bakanlığı’nın getirdiği yönergelerle bir İstanbulkart’ın sadece bir kişi tarafından ve HES koduyla eşleştirilmiş kullanılması gündeme geldiği için dolayısıyla kullanılan İstanbulkart sayısında bir artış oldu” dedi