HDP'ye düzenlediği saldırıda Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer'in arkadaşları konuştu

"En son sürekli silah ruhsatı almak gibi muhabbetler ediyordu. Ben bunu duyduğumda kesinlikle bu çocuğun ruhsat almaması gerekir demiştim. Kriterler nedir bilmiyorum ancak bence silah ruhsatı verilmemesi gereken insanlardan biriydi"

HDP'ye düzenlediği saldırıda Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer'in arkadaşları konuştu

İzmir’in Konak ilçesindeki HDP İl Başkanlığı’na saldıran ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’in sağlık çalışanı olarak görev yaptığı Kemalpasa Devlet Hastanesi’ndeki çalışma arkadaşları konuştu. Katil Onur Gencer’in sürekli sinirli ve öfkeli olduğunu belirten mesai arkadaşları, “Bence silah ruhsatı verilmemesi gereken insanlardan biriydi” dedi.

Gencer’in iki ay gibi bir süredir görev yaptığı Kemalpasa Devlet Hastanesi’nde işe gitmediği ve hakkında tutanak tutulduğu ve tutanakların İl Sağlık Müdürlüğü tarafından son süreçte işleme alındığı ortaya çıktı.

Gencer’in hakkında tutanak tutulduğunu belirten mesai arkadaşları, “Bir süredir işe gelmiyormuş. Hakkında tutanak tutulmuş. Tam manasıyla işten atılmış değil ama atılması için adımlar atıldı. Tutanaklar il sağlık müdürlüğüne gitmiş. Dün hastanede de müfettişler vardı. Dosyasını incelediler. Daha önce gelmediğine dair, görev yerlerine gitmediğine dair tutanaklar mevcut. Onları da aldılar. Son iki aydır göreve gitmiyormuş” dedi.

“SİLAH RUHSATI VERİLMEMLİYDİ”

Gazete Duvar’ın haberine göre, son olarak Mart ayında hastanede gördüklerini söyleyen mesai arkadaşları, “Suriye’den dönmüştü. Birlikte çalışmaya yatkın bir tip değildi en başta dediğim gibi. Tavırları sürekli sinirli, hep öfkeliydi. En son sürekli silah ruhsatı almak gibi muhabbetler ediyordu. Ben bunu duyduğumda kesinlikle bu çocuğun ruhsat almaması gerekir demiştim. Kriterler nedir bilmiyorum ancak bence silah ruhsatı verilmemesi gereken insanlardan biriydi” değerlendirmesinde bulundu.