Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının söndürülmesi için sosyal medyadan çağrılar yapıldı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Yiğitler köyünde ormanlık alanda yangın çıktı. Bölgede herhangi bir müdahalenin yapılmadığı ormanlık alanda, yangının diğer köylere de yakınlaştığı belirtildi. Söndürme girişimlerine başlanmaması sosyal medyada tepkilere neden oldu.

“ORMANLARIMIZ YANIYOR MÜDAHELE EDİN”

Yaşanan orman yangınına herhangi bir müdahale yapılmaması ise tepkilere neden oldu. Yangının söndürülmesi için sanal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği başkanı Muharrem Tekin, “Şemdinli’de ormanlarımız yanıyor. Son zamanlarda ülkede orman yangınları ile ne felaketler yaşandığına hepimiz şahit olduk. Söndürmek içinde ülke olarak seferber olduk. Aynı duyarlılığı burası içinde bekliyoruz. Derhal müdahale edilmeli” diyerek Şemdinli Belediyesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu.

Sanal medya hesapları üzerinden bir diğer çağrı ise Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Sait Dede’den geldi. Dede, yangına ilişkin “Şemdinli’de yangına derhal müdahale edilmelidir. Ormanlarımızı yakmalarına sessiz kalmayacağız. #Şemdinliyanıyor #ormanlarımızyanıyor” paylaşımında bulundu.