Hacettepe Üniversitesi öğrencileri: Rantçı Kalyon defol!

Türkiye Komünist Hareketi Gençliği, Kalyon Holding'in temsilcisi Hasan Keleş'in kampüse çağrılması üzerine yazılı bir basın açıklaması düzenledi.

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri: Rantçı Kalyon defol!

Hacettepe Üniversitesi Yapı Topluluğu “Gayrimenkul ve Kentleşme” başlığında bir söyleşi için Kalyon Holding’in inşaat mühendisi Hasan Keleş’i üniversiteye çağırdı. Rant, talan, yağma ve işçi düşmanı politikalarıyla gündeme gelen Kalyon Holding’in Hacettepe’ye gelmesine ise Türkiye Komünist Hareketi Gençliği yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

“Rantçı Kalyon Hacettepe’den Defol! başlıklı açıklama şu şekilde:

“Hacettepe Üniversitesi Yapı Topluluğu tarafından davet edilen Kalyon Holding’den inşaat mühendisi Hasan Keleş kampüsümüze Gayrimenkul ve Kentleşme başlığında söyleşi yapmaya geliyor.
Rant, talan, doğa düşmanı politikalarla, günbegün fakirleşen halka karşı, ceplerini dolduran Kalyon’un üniversitelerde yeri yoktur!
Kalyon Holding’in de parçası olduğu birçok projede işçiler iş cinayetlerine kurban gitmiş, birçok işçi yaralanmış ve hak gaspına uğramıştır. İnşaat işçilerinin emeği ve kanı üzerinden zenginleşen Kalyon’un emekçi halkın çocuklarına anlatacak bir hikâyesi yoktur!

Daha geçtiğimiz aylarda başlayan barınma krizi hala devam ediyorken, bir avuç zengine, arkasına gerici AKP iktidarını alarak binalar diken ve cebini dolduran Kalyon Holding’e öğrencilerin yanında yer yoktur!

Rantçı, betoncu sermayenin bir bileşeni olan Kalyon Holding’e üniversitemizde söz hakkı tanınmamalıdır! Düzenlenmesi planlanan etkinlik iptal edilmelidir!

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri olarak Kalyon Holding’e “Rantçı Kalyon Defol!” diyoruz!

Hacettepe Üniversitesi TKH Gençliği

26.11.2021”