Gözaltına alınan emekli amiral Atilla Kezek’ten ilk açıklama: Montrö ile ilgili sözler olunca hassasiyetlerimizi ifade etmek istedik, FETÖ ile ilgisi olan bir adam bulsunlar, asarım kendimi

Deniz Aslanları bildirisine imza attığı için gözaltına alınan eski Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Atilla Kezek açıklamada bulundu.

Gözaltına alınan emekli amiral Atilla Kezek’ten ilk açıklama: Montrö ile ilgili sözler olunca hassasiyetlerimizi ifade etmek istedik, FETÖ ile ilgisi olan bir adam bulsunlar, asarım kendimi

Emekli 104 amiralin Montrö Sözleşmesi ve takkeli amiral gündemli bildirinin ardından ortaya çıkan darbe ve FETÖ iddialarını gözaltına alınan amiralden yalanlama geldi.

Bildiriye imza attığı için gözaltına alınan eski Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Atilla Kezek “Montrö ile ilgili sözler olunca hassasiyetlerimizi ifade etmek istedik, FETÖ ile ilgisi olan bir adam bulsunlar, asarım kendimi” açıklamasında bulundu.

İsmail Saymaz’a konuşan Kezek, darbe çağrışımı suçlamaları ile ilgili “Öyle bir şey olabilir mi, ne darbesi. Bunun karşısında ilk biz dururuz, asla. Bu ülke darbelerden çok çekti dedi.

Atilla Kezek’in açıklamaları şu şekilde:

– Açıklamayı nasıl hazırladınız?

Amirallerin WhatsApp grubunda değilim. Gönderdiler, “Katılırım” dedim. Bir amiralin sarıkla görüntülerinin çıkması rahatsızlık yarattı. Montrö ile ilgili sözler olunca hassasiyetlerimizi ifade etmek istedik. Montrö, Karadeniz’de gemi sayısını, savaş gemilerinin süresini belirten anlaşmadır. Kanal İstanbul’dan dolayı Montrö ortadan kalkmaz ama bunu gündeme getirebilir. Romanya ve Bulgaristan, ABD’nin üssü haline geldi. Aklına insanın şu geliyor. “Bu amirallere haddini bildirin” mi dedi, Amerika?

– Açıklama neden gece yayınlandı?

Zamanlama yanlış. Milletin eline malzeme vermek oldu.

– Darbe çağrışımı suçlaması yapılıyor?

Darbe çağrışımı olur mu ya! Darbeye karşıyız. İktidarın sandıktan çıkıp gelmesini ve öyle gitmesini savunan kişileriz. Oradaki amiralleri öyle yaftalayıp FETÖ marifetiyle hapse attılar. Çoğu 15 Temmuz’da FETÖ’ye karşı ülkeyi savunmuş insanlar. Öyle bir şey olabilir mi! Ne darbesi! Bunun karşısında ilk biz dururuz! Asla! Bu ülke darbelerden çok çekti.

– FETÖ iddiası var.

Yüzde 90’ı FETÖ’nün hedefindeki adamlar. FETÖ ile ilgisi olan bir adam bulsunlar, asarım kendimi.