"Görünen o ki Sezgin Baran Korkmaz dönüş için birileri ile pazarlık halinde"

Gazeetci Ağırel, Sezgin Baran Korkmaz'dan maaş alan 12 gazeteci iddiasının arkasında olduğunu vurgulayan bir yazı kaleme alarak, "10 milyon Euro kim için isteniyor?" sorusunu sordu.

Gazeteci Murat Ağırel, ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in hakkında iddialarda bulunduğu Sezgin Baran Korkmaz’ın sonradan yalanladığı söz konusu “ses kaydında 12 gazetecinin isimlerini verdiği” iddiası için bugünkü yazısında, “Ben kaynağıma güveniyorum” dedi.

İddiasının arkasında olduğunu belirten Ağırel, “Görünen o ki. Sezgin Baran Korkmaz dönüş için birileri ile pazarlık halinde ve bu süreci yönetmeye çalışıyor” ifadesini kullandı.

Ağırel yazısında şunları söyledi:

“Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş ile yaptığı on iki dakikalık telefon görüşmesini kayıt altına almış. Bu konuşmayı üç parçaya bölerek bazı kişilere dinletmiş. Konuşmada bazı gazetecilerin isimleri verilerek on iki gazetecinin varlığından bahsedilmiş. Bu konu hakkında bir suç duyurusu ve sonrasında basın açıklaması yapacağını söylemiş. Ben kaynağıma güveniyorum.”

“DÖNÜŞ İÇİN BİRİLERİYLE PAZARLIK HALİNDE”

“Ancak Sezgin Baran Korkmaz meslektaşlarım ile yaptığı görüşmelerde bunu reddetmiş hatta neredeyse ses kaydının olmadığından bahsetmiş. Görünen o ki. Sezgin Baran Korkmaz dönüş için birileri ile pazarlık halinde ve bu süreci yönetmeye çalışıyor

Çok açık söyleyeyim. Ben kendisini dürüst biri olarak görmüyorum. Elindeki yalan yanlış bilgileri koz olarak geri dönebilmek için kullanıyor”

Ağırel, “Asıl mesele ise konuşulan 10 milyon Euro kim için isteniyor? Ankara’da bulunan ekip kim? Yargı mensupları mı? Siyasetçiler mi? Bürokratlar mı?” sorularını da gündeme getirdi.