Gazeteciden Soylu'ya isyan: Yeter artık dinleme beni

T24 yazarı Tolga Şardan, Süleyman Soyluı'nun kendisi ile ilgili yazdığı her yazının ardından kendini dinlettiğini söyleyerek, "Gün gelir bu satırların yazarına yönelik yapılacak yasa dışı işlemlerin son adresi yine Ankara Adliyesi olur" dedi.

Gazeteciden Soylu'ya isyan: Yeter artık dinleme beni

Organize suç örgütü liderliğiyle ilgili hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik ifadelerini yazılarında değerlendiren T24 yazarı Tolga Şardan, Soylu’ya bir çağrıda bulundu.

“İçişleri Bakanı Soylu’ya küçük bir tavsiyem olsun” diyen Şardan şunları kaydetti:

“Büyüteç’te kendisi hakkında yayımlanan her yazıdan sonra, bu satırların yazarının telefonlarına baktırması, HTS’lerini inceletmesi uygulamasından vazgeçmesini öneririm.

Eğer bu inceleme sonuçları bilgisi dışında kendisine getiriliyorsa da, getirenlere getirmemelerini tembihlesin.

“FETÖ’CÜ POLİS BENZETMESİ”

Zira FETÖ’nün etkin olduğu dönemde yine benzer biçimde bu satırların yazarının telefonlarını yasadışı olarak dinleyen FETÖ’cü polisler, Ankara’daki telekulak davasının duruşmalarında müşteki olmamla birlikte kendilerine talimat verenleri hemen ifşa ettiler.

FETÖ’cü polisler talimatın bizzat dönemin Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar tarafından verildiğini itiraf ettiler. Bu itiraf sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Suçlarla Mücadele Bürosu’nca Kılıçlar hakkında adli soruşturma başlatıldı. Halen soruşturma devam ediyor!

Dolayısıyla gün gelir bu satırların yazarına yönelik yapılacak yasa dışı işlemlerin son adresi yine Ankara Adliyesi olur.”