Gazeteci Candaş Tolga Işık'tan Altın Kelebek Ödülleri'ne Halk TV ve Tele 1 tepkisi: Işık, çekildiğini açıkladı

Gazeteci ve program sunucusu Candaş Tolga Işık Hürriyet Gazetesi'nin Altın Kelebek Ödülleri'nden çekildiğini açıkladı. Gerekçe olarak Işık, Tele 1 ve Halk TV'nin haber programlarının kendisinden daha çok reyting aldığını fakat adaylar listesine bu programların konulmamasını gösterdi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık'tan Altın Kelebek Ödülleri'ne Halk TV ve Tele 1 tepkisi: Işık, çekildiğini açıkladı

Sanatçı Güvenç Dağüstün, “En İyi Erkek Şarkıcı” dalında aday gösterildiği Hürriyet Gazetesi’nin Altın Kelebek Ödülleri’nden çekildiğini açıklamıştı. Dağüstün’ün ardından gazeteci Candaş Tolga Işık da çekilme kararı verdiğini duyurdu.

HALK TV VE TELE 1 TEPKİSİ

Işık, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açık lamada, “Halk TV’den Tele 1’e birçok kanalda meslektaşlarım reyting rekorları kırarken hiçbirinin aday dahi gösterilmemesi adil bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci ve program sunucusu Işık’ın açıklaması şöyle:

“Hürriyet Altın Kelebek ödüllerine başta ‘haber program’ olmak üzere birkaç dalda aday gösterilmişim. Ancak Halk TV’den Tele 1’e birçok kanalda meslektaşlarım reyting rekorları kırarken hiçbirinin aday dahi gösterilmemesi adil bulmuyorum. Kıymet verip oy veren herkese çok teşekkür ederim ancak böyle bir üdlü de adaylığı da kabulllenmem ve kabul etmem söz konusu değildir.”