Fenerbahçe'den Şike Kumpası Davası ile ilgili açıklama: Harekete geçiyoruz

Fenerbahçe Spor Kulübü, "Futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurdukları gerekçesiyle açılan davada mahkeme tarafından hükmün gerekçesinin açıklanmasının ardından ''hukuki olarak harekete geçtiklerini'' açıkladı.

Fenerbahçe'den Şike Kumpası Davası ile ilgili açıklama: Harekete geçiyoruz
HABER MERKEZİ

Fenerbahçe Spor Kulübü, “Futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurdukları gerekçesiyle açılan davada, 4 Haziran’da verdiği hükmün gerekçesinin açıklanmasının ardından ”hukuki olarak harekete geçtiklerini” açıkladı. Resmi siteden yapılan açıklamada ”Kulübümüzün Hukuk Departmanı ve hukukçularımız; konuyla ilgili detaylı bir inceleme sürecinde olup, ilerleyen günlerde camiamızı, taraftarımızı ve kamuoyunu detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.” denildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, “Futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurdukları gerekçesiyle açılan davada, 4 Haziran’da verdiği hükmün gerekçesinin açıklanmasının ardından Kulübümüzün Hukuk Departmanı harekete geçti.

 

48 sanığa 5 yıl 1 ay ile 1971 yıl arasında değişen hapis cezası, toplamda 7798 yıl 6 ay hapis cezası, 40 sanıkla ilgili de beraat veya ceza verilmesine yer olmadığına yönelik hüküm kuran mahkemenin hazırlamış olduğu 2 bin 899 sayfalık gerekçeli karara karşın hukukçularımız, detaylı bir çalışma başlattı.

 

Mahkeme tarafından verilen kararda FETÖ’nün doksanlı yıllardan beri futbol dünyasında yapılandığı, şike kumpasıyla taraftarları sokağa dökmeye amaçladığı ve örgütün bir hamleyle birden çok çıkar sağlamayı amaçladığı belirtilirken; Kulübümüzün Hukuk Departmanı ve hukukçularımız; konuyla ilgili detaylı bir inceleme sürecinde olup, ilerleyen günlerde camiamızı, taraftarımızı ve kamuoyunu detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.