Fahrettin Koca'dan Ankara'da saldırıya uğrayan doktora ilişkin açıklama

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender'in bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklandı.

Fahrettin Koca'dan Ankara'da saldırıya uğrayan doktora ilişkin açıklama

Ankara Diş Hekimleri Odası, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender’in bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklandığını duyurdu.

Ankara Diş Hekimleri Odası, “Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender, poliklinik yaptığı sırada bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklandı. Hastaneyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Arkadaşımızın ameliyatı devam ediyor. Kışkırtılmış sağlık talebi, performans baskısı, yöneticilerin sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran söylemleri, cezasızlık politikaları, göstermelik yasalar ve bitmeyen sağlıkta şiddet!”açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Koca şunları söyledi:

“Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan hekimimiz Ertan İskender bir hastanın saldırısına uğrayarak elinden ve belinden yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan hekimimiz şu an ameliyatta. Durumu yakından takip ediyorum. Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil.”