Fahrettin Koca, haftalık vaka haritasını ve en çok düşüş gösteren illeri paylaştı

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. 100 kişiye oranlanan illere göre vaka sayısını gösteren tablo ve vaka sayısında en çok düşüş gösteren illeri paylaştığı grafikle aktardı.

Fahrettin Koca, haftalık vaka haritasını ve en çok düşüş gösteren illeri paylaştı

1 Temmuz itibariyle ‘normalleşme’ takviminin başlamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Haziran- 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını ve vaka sayısı en çok düşüş gösteren illeri tablo ve grafikler ile açıkladı.

Kişisel sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Fahrettin Koca aşılamaya dönük mesajlar verirken illere göre vaka sayısını açıkladı. 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka haritasını paylaşan Koca, ”İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgının sonu aşı ile geliyor. Yarına bugünden daha güvenli bakabilmek için aşınızı olun” ifadelerini paylaştı.

Fahrettin Koca’nın paylaştığı 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka haritası şöyle:

 

 

Ayrıca ‘’ Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Gümüşhane, Eskişehir, Artvin, Denizli ve Bartın. Salgının sonu aşı ile geliyor. Yarına bugünden daha güvenli bakabilmek için aşınızı olun ‘’ mesajını verdi

”Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan iller” için ise şu grafik paylaşıldı:

 

 

DELTA PLUS 3 KİŞİDE VE 3 İLDE GÖRÜLDÜ

Koca, ayrıca ”Kurban Bayramı’nda ekstra bir tedbir uygulanmayacak. Delta plus 3 ilde 3 kişide görüldü. Bu kişiler aşılı değil. Birbiriyle temaslı kişiler değil. Delta varyantı sayıları giderek artıyor, 284’lere kadar çıktı. İl sayımız da artıyor, 30’u buldu. Yakında kritik görev almış olan kişiler de belediye başkanları dahil olmak üzere üçüncü dozu açmış olacağız” ifadelerini kullandı.