Esnafa destek önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi

İP tarafından Meclis'e sunulan kısıtlamalar nedeniyle ekonomik açıdan zarar gören esnafa destek önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

Esnafa destek önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi

Tam kapanma sürecinde ekonomik açıdan zarara uğrayacak esnaf için İP tarafından Meclis’e sunulan destek önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

Kısa, orta ve uzun vadede esnaflara sunulacak desteklerin belirlenmesi, vergilerin ve sabit giderlerin yeniden düzenlenmesi, işletmelerin canlandırılması için çözümler geliştirilmesi amacıyla meclis araştırması açılması için İP milletvekilleri tarafından sunulan önergede “Ülkemizin her bir köşesinde esnaflarımızın sorunlara aydan aya büyümektedir. Üstelik esnaflara, soruna çözüm olabilecek herhangi bir hükümet politikası sunulmadığı için gittikçe daha umutsuz ve çaresiz hale gelmektedir. Esnaflarımız için kaynak ayrılmaması durumu, salgınla mücadelede tam kapanma gibi stratejilerin benimsenmesini olanaksız kılmakta ve esnaflarımızın çektiği ekonomik sıkıntıları daha uzun bir zamana yaymaktadır” ifadeleri yer aldı.

Ekonomik zorluk çeken esnafa destek ödemesi verilmesi ve sabit ödemelerin yeniden düzenlenmesi amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan önerge, AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.