Eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap hakkında istenilen ceza belli oldu

Samsun'da, 3 yıl önce boşandığı eski eşi Emriye Metoğlu'nu döven İbrahim Zarap hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap hakkında istenilen ceza belli oldu

Samsun’da 6 Mart’ta 3 yıl önce boşandığı eşi Emriye Metoğlu’nu 5 yaşındaki kızı önünde öldüresiye döven İbrahim Zarap hakkında hazırlanan iddianame ile 18 yıl hapsi istendi. Hazırlanan iddianamede ‘Kasten öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme’ suçları yer aldı.

Yanında kalan kızlarını teslim etmek için Emriye Metoğlu ile buluşan Zarap eski eşine saldırdı. Yere yığılan kadına vurmaya devam eden Zarap’a müdahale etmeyen çevredeki insanlar olayı cep telefonu ile kaydetmekle yetinmişti.

Küçük kızının önünde annesini döven Zarap olayın ardından gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

İddianamede yer alan ve olayın gelişimini anlatan kısımda çarpıcı bilgiler yer aldı, taraf beyanları, video kayıtları ve tanık ifadeleri sonucu oluşturulan olay örgüsü ise şu şekilde:

“Emriye Metoğlu’nun 5 yaşındaki kızını teslim almak için şüpheli İbrahim Zarap’ın bulunduğunu beyan ettiği Canik Belediyesi önüne gittiği, kızını alacağı sırada şüphelinin alkollü olduğunu fark edip, şüphelinin alkol almak istiyorsa kendisine haber vermesini, kendisinin kızını gelip alabileceğini, bu şekilde kızını almasını istemediğini söylediği, bu şekilde taraflar arasında alkol ve kızları Eslem konulu kısa bir konuşma olduğu, şüphelinin beyanına göre de ‘Çocuğu sana bir daha göstermeyeceğim’ demesi üzerine İbrahim’in Emriye’ye vurduğu, Emriye’nin dengesini kaybedip yere düştüğü, başını zemine vurduğu, bu halde iken şüphelinin müştekiyi başına ve karnına gelecek şekilde yumruk, tekme atmak suretiyle vurmaya devam ettiği, elde edilen kamera kaydına göre müştekinin yerde baygın bir şekilde kaldığı sırada başını eliyle kaldırıp sert zemine doğru çarptığı, tanık anlatımına göre bu sırada olay yerine gelenlere ‘Ailevi mesele siz karışmayın, ben bu işi burada bitireceğim, öldüreceğim’ diye bağırdığı, gelen tanığın bu sırada bağırdığı, müştekinin adli rapor içeriklerine göre kırık oluşacak şekilde yaralandığı, cep telefonunu almaması için parçaladığı sırada çevreden gelenlerin müdahalesi ile eylemini sürdüremediği anlaşılmıştır.’

İddianamede Emriye Metoğlu’nun olay sırasında Zarap’ı uyararak ameliyatlı olduğu yere vurmamasını söylediği, ancak o bölgeye daha fazla vurduğu belirtildi.

Olay sonrası yapılan alkol ölçümünde Zarap’ın 1,85 promil alkollü olduğu da iddianameye eklendi. Ayrıca Zarap, olay sırasında cep telefonuna ulaşmaya çalışan Metoğlu’nun telefonunu da kırdığı için ‘mala zarar verme’ suçundan da yargılanacağı öğrenildi.