Eski eşini bıçaklayan şahıstan akılalmaz savunma: Başkasıyla evlenecekmiş

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, bir yıl önce boşandığı 35 yaşındaki Müzeyyen B.'yi, cadde ortasında bıçakla yaralayan 37 yaşındaki Necmettin G.'nin, emniyetteki sorgusu tamamlandı. Adliyeye sevk edilen Necmettin G., eski eşinin başkasıyla evlenme aşamasında olduğunu öğrendiğini, bu nedenle bıçakladığını söyledi.

Eski eşini bıçaklayan şahıstan akılalmaz savunma: Başkasıyla evlenecekmiş

İstanbul’da yaşayan Necmettin G., ilçe merkezinde bir yıl önce boşandığı eşi Müzeyyen B. ile karşılaştı. Necmettin G., cadde üzerinde eski eşine bıçakla saldırdı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı bıçak darbeleriyle yere yığılan Müzeyyen B. acı içerisinde yardım isterken, Necmettin G. ise elindeki bıçakla tehdit ettiği çevredekilerin yaklaşmasını engelledi. Bu sırada olayı fark eden İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerler, saldırganı etkisiz hale getirip yaralı kadına ilk müdahaleyi yaptı.

Şüpheli daha sonra polis ekiplerine teslim edildi. Olay anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Yaralanan Müzeyyen B. ambulansla kaldırıldığı Şarkışla İlçe Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Müzeyyen B.’nin hayati tehlikeyi atlattığı ve sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Olayın ardından gözaltına alınan Necmettin G.’nin emniyetteki sorgusu tamamlandı. Necmettin G., ilk ifadesinde eski eşini başkasıyla evlenme aşamasında olduğu için bıçakladığını iddia etti.

TUTUKLANDI

Necmettin G., işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye çıkarılırken bir gazetecinin ‘Neden yaptınız? sorusuna Necmettin G., ‘İhanet’ yanıtını verdi.

Necmettin G. adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklandı.