Eski AKP'li bakan Mehmet Şimşek'e adaylık teklif edildi iddiası

'Millet İttifakı'nın eski bakan Mehmet Şimşek'e adaylık teklifi götürdüğü iddia edildi.

Eski AKP'li bakan Mehmet Şimşek'e adaylık teklif edildi iddiası

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir canlı yayında, ‘Millet İttifakı’nın eski bakan Mehmet Şimşek’e adaylık teklifi götürdüğünü iddia etti.

Bir süredir kulislerde konuşulan “CHP, eski bir AKP’liye teklif götürdü” senaryolarıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, CHP’nin teklif götürdüğü ismin eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek olduğunu ve Şimşek’in teklife “Hayır” demediğini iddia etti.

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’den oluşan Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı henüz net değil. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın kendisini aday göstermesi durumunda görevden kaçmayacağını söylemişti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından, CHP’li kurmayların Kılıçdaroğlu’nun da bilgisi dahilinde eski bir AKP’liye Cumhurbaşkanlığı adaylığı için teklif götürdüğü iddia edilmişti.

Konuyla ilgili CNN Türk ekranlarında konuşan OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, CHP yönetiminin teklif götürdüğü kişinin Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek olduğunu iddia etti. Daşdemir’in iddiasına göre adaylık teklifi, bizzat Kılıçdaroğlu’nun en yakınlarından biri tarafından eski bakan Şimşek’e iletildi.